Освітня програма ЛДНЗ №7 "Золотий півник"

НАПРЯМКИ

ЗМІСТ

РОЗДІЛ І

Призначення ЗДО та засоби реалізації його роботи

• Призначення ЗДО

Догляд, розвиток, виховання і навчання дітей раннього та дошкільного віку.

Догляд – створення умов для охорони життя та здоровя дітей, дотримання режиму, здійснення санітарно – гігієнічного та оздоровчого процесів, організація харчування, побуту.

Розвиток – умови для формування особистості дитини відповідно до задатків, нахилів, індивідуальних психічних та фізичних особливостей, культурних потреб.

Виховання – забезпечення умов для формування у дітей загальнолюдських ідеалів, національно – культурних цінностей, позитивне ставлення до навколишнього світу, людей, життя, до себе.

Навчання –  створення умов для спеціально організованих педагогічних форм роботи з дітьми, різних видів їхньої самостійної діяльності щодо інтелектуального та особистісного розвитку.

• Формування основ соціальної адаптації та життєвої компетентності дитини

Уміння прилаштовуватися до умов життя в дошкільному закладі, усвідомлення нової соціальної ролі „Я дошкільник”, особистісної активності у встановленні зв’язків з оточуючим, дотримання правил в групі, прагнення до розвитку соціальних контактів та взаємозв’язків.

Показники життєвої компетентності дитини реалізуються через:

провідну діяльність дитини дошкільного віку:

- предметно – практичну

- спілкування

- ігрову

- трудову

- пізнавальну

форми активності дитини:

• фізичну
  • соціально – моральну
  • емоційно – вольову
  • пізнавальну
  • мовленнєву
  • художньо – естетичну
  • креативну

розвиток базових якостей особистості:

• самостійність
  • людяність
  • працелюбність
  • самолюбність
  • спостережливість
  • відповідальність
  • розсудливість
  • справедливість
  • самовладання
  • Виховання елементів природодоцільного світогляду, розвиток позитивного емоційно-ціннісного ставлення до довкілля

Готовність та прагнення дитини одержувати, шукати та переробляти інформацію про об’єкти природи  та пізнавальний інтерес  до дослідницько – експериментальної роботи, відчувати себе як частину природного довкілля, проявляти позитивні емоції до об’єктів природи: лагідність, тривожність, співчуття, допомогу, турботу та інше за допомогою вербального та невербального мовлення.

• Утвердження емоційноціннісного ставлення до практичної та духовної діяльності людини

Відтворення певних зразків та норм поведінки, оцінка понять ”добре, погано”, формування моральних норм та загальнолюдських цінностей: добро, зло, справедливість, щедрість, ввічливість, чуйність, гостинність, працелюбність, людяність, правдивість, гуманність  (за В.О.Сухомлинським), духовно – культурне зростання засобами національної культури та мови, патріотична налаштованість.

• Розвиток потреби в реалізації

власних творчих здібностей

Долучення дітей до різних видів мистецтва: образотворчого, музичного, театралізованого, розширення естетичного світогляду, розвиток мистецько – комунікативного досвіду засобами співів художнього слова, слухання музики, театралізації що формують розкутість, впевненість, особисту творчу активність, володіння голосом, тілом, мімікою, жестами.

• Наступність між дошкільною та початковою ланками

Взаємодія ЗДО з ЗЗСО та сім’ї в організації сприятливих умов до успішного шкільного навчання, продовження гармонійного природного розвитку, виховання, навчання, започаткованих в ЗДО, яке має своє продовження в НУШ.