Екологічні квести

Безперервно, педагогічна цінність квест-технології дає підстави для її широкого застосування у різних освітніх напрямах, зокрема й екологічному. У практиці дошкільної еколого-природничої освіти квест-технологія забезпечує розвиток у дітей інтересу до вивчення природи, сприяє поглибленню й розширенню знань про природне довкілля, збагачує досвід взаємодії дитини з ним (зокрема на засадах пошукової діяльності), формує емоційно-зацікавлене, гуманне ставлення до нього.

Організовуючи екологічну квест-гру, педагог ставить дитину в позицію суб’єкта освітнього процесу, що екологізує процес пізнання нею природи, взаємозв’язків та взаємозалежностей у ній.

Таким чином, використання квест-технології в еколого-природничій освіті дошкільників робить пізнання природного довкілля цікавим і захопливим для малят, і що найважливіше – природовідповідним. Адже гра – це спосіб входження малюка у світ, та й загалом – його життя.

Алгоритм проведення квесту

1. Підготовчий етап

-визначити мету й завдання квесту, цільову аудиторію та кількість учасників;

-продумати сюжет і форму гри, створити сценарій;

-окреслити простір і дібрати ресурси;

-визначити помічників та організаторів;

-узгодити дату проведення;

-зацікавити учасників.

2. Початковий етап

-ознайомити вихованців з тематикою, правилами квесту, обладнанням і -матеріалами;

-створити команди (якщо квест проводиться як командне змагання) та -розподілити ролі між учасниками.

3. Рольовий етап

-забезпечити виконання індивідуальної чи групової роботи дітьми відповідно до обраних ролей (розв’язання поставлених завдань).

4. Творчий етап (як правило, поєднується з рольовим)

-створити умови для виконання дошкільнятами творчих завдань (придумування командної пісні, емблеми, девізу, підготовка театральної постановки тощо).

5. Підсумковий етап

- підбити підсумки гри;

- нагородити переможців.

6. Аналітичний етап

- організовує рефлексивну діяльність усіх учасників квесту.