Головна » 2013 » Лютий » 1 » Міське методичне об'єднання для вихователів старшого дошкільного віку
Міське методичне об'єднання для вихователів старшого дошкільного віку

Тема «Формування екологічної компетентності дошкільнят через наочну експериментально-дослідницьку діяльність» розглядалась в останній день січня на засіданні міського методичного об’єднання вихователів старшого дошкільного віку ЛДНЗ.

Метою цього  зібрання стало підвищення професійної компетентності вихователів в екологічному вихованні дітей через дослідницьку діяльність. З доповіддю виступила вихователь –методист ЛДНЗ №7 В.В. Пінчук. Дітям дошкільного віку притаманне прагнення до дослідницької діяльності, самостійного пошуку  інформації. Тож дитяче експериментування дає змогу значно збагатити освітній процес, зробити його сучасним та ефективним. В ході експериментально-дослідницької діяльності діти отримують змогу застосовувати знання з різних галузей на практиці, відчувати впевненість у собі.

Успішність у розвитку самостійності завдяки дослідництву довели вихованці старшої групи вихователя Л.Ф. Суслової. У рамках заняття з пізнавального розвитку «Слава хлібу на столі», дітлахи розширили та узагальнили знання про хліб ,процес його появи на столі-від зерна, посадженого у землю, до  випікання тіста.

Гості методичного об’єднання  побували на міні-занятті з елементами експериментально-дослідницької діяльності ,що мало назву «Смачна каша».Його провела вихователь старшої групи Н.М. Тищенко .Дітей вчили розрізняти деякі види круп, відділяти одну від одної та давати їм порівняльну характеристику. Дошкільнята  опановували процес фільтрації води.

Повернутися в дитинство кожному учаснику заходу допоміг інтерактивний блок засідання, де під керівництвом вихователя  І.П. Харченко присутні перетворилися на юних дослідників. В ході спільної пошукової  діяльності «Вибух кольору»,  «Сортування» гості наочно переконалися, що експериментально-дослідницька діяльність –це весело, пізнавально, а найголовніше, дуже цікаво .Тож педагогам варто приділяти належну увагу організації дослідів для дітей . Саме така  діяльність принесе дітям задоволення і буде спонукати до подальшого активного сприйняття та пізнання навколишнього світу.

Переглядів: 521 | Додав: Yuliya | Рейтинг: 0.0/0